کتاب Man's Search for Meaning

250,000ریال200,000ریال
20%
کتاب Man's Search for Meaning

انسان در جست و جوی معنا Man's Search for Meaning اثر ویکتور فرانکل  Viktor Frankl

شرح کتاب:

کتاب « انسان در جست و جوی معنا » شرح حال مشهور « ویکتور فرانکل » است که درسال 1944 به چاپ رسید. در این کتاب، او به بررسی تجربیاتش به عنوان یک زندانی در اردوگاه­ های کار اجباری آلمان نازی در زمان جنگ جهانی دوم می پردازد. « فرانکل » صرفا خاطرات تلخ و اتفاقات ناگوار در اردوگاه ­های کار اجباری را بازگو نمی کند. در این کتاب، او به بررسی اندیشه هایی می پردازد که در سخت ترین شرایط ممکن به زندگی­ اش هدف و معنا بخشید، اندیشه هایی که شاید در ناگوارترین شرایط انسانی به او در حفظ و پرورش نگرش مثبت در زندگی بسیار کمک کردند. در کتاب کنونی، او از دیدگاه یک روان شناس اگزیستانسیالیست زندگی امیدوارانه تحت شرایط دشوار را مورد بررسی قرار می دهد.

بر طبق نظرسنجی باشگاه کتاب ماه و کتابخانه کنگره، کتاب « انسان در جست و جوی معنا » جزء ده کتاب تاثیر گذار در ایالات متحده شناخته شد. در زمان مرگ نویسنده در سال 1997، این کتاب بیش از 10 میلیون نسخه فروخته و به 24 زبان ترجمه شده بود.

« فرانکل » به دقت شرایط خود و دیگر زندانیان در آشویتس را بررسی می کرد. در شرایط سخت و دشوار، او به این نتیجه رسید که تمام آدم هایی که در آن برهه جان فشانی و فداکاری می کردند، همان کسانی بودند که بیش از همه امید به زندگی داشتند و اعمال آنان در واقع به این مفهوم جان می بخشید که هرچیزی را می توان از انسان گرفت یا او را از داشتن چیزهای مهم در زندگی محروم ساخت، اما هرگز کسی نمی تواند انتخاب و نوع نگرش انسان را تحت شرایط دشوار و سخت به اجبار تغییر دهد.

در آن دوران سخت، « فرانکل » نیز تصمیم گرفت، انسانی ماحصل اندیشه و تصمیم و نگرش درونی خود باشد نه تاثیرات خارجی و فضای اردوگاه های کار. در آنجا، او به درستی به مفهوم عمیق و ذاتی انسان برای رسیدن به معنای زندگی دست یافت. او از تمام تجربیات خود بهره گرفت و کتاب کنونی را به رشته تحریر درآورد تا نشان دهد چگونه می توان از درد و رنج برای رسیدن به خواسته و هدف خود و از همه مهم تر فهمیدن معنای زندگی استفاده کرد.

ویکتور فرانکل Viktor Frankl

« ویکتور فرانکل »، (1905-1997) روان پزشک و عصب شناس اتریشی و یکی از بازماندگان هولوکاست است. « فرانکل » پدیدآورنده مفهوم  لوگوتراپی، شکلی از روان ‌درمانی اگزیستانسیال، در روان شناسی بود. او را یکی از چهره های مهم روش درمان اگزیستانسیال و الهام بخش روان شناسی انسان گرایانه می دانند. پس از جنگ جهانی دوم، او در سال های 1970 تا 1973 استاد دانشگاه بین اللملی سن دیه گو بود. « فرانکل » در سپتامبر سال 1997 در 92 سالگی در وین درگذشت

مشخصات فنی کتاب Man's Search for Meaning

مشخصات
مشخصات
نویسنده Viktor E. Frankl
ناشر Beacon Press
شابک/ISBN 9780807014295
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
تعداد صفحات 184
زبان کتاب انگلیسی

فروشگاه اینترنتی دنیای زبان
خرید آنلاین کتاب زبان با تخفیفات ویژه
کتابفروشی اینترنتی دنیای زبان شامل فروش انواع کتاب های زبان انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، اسپانیایی، ترکی استانبولی و ... برای تمام سنین از کودکان تا بزرگسالان می باشد.
خرید اینترنتی کتاب زبان و فروش آنلاین کتاب، فروشگاه اینترنتی کتاب، بانک کتاب زبان، فروشگاه کتاب زبان انگلیسی در فروشگاه دنیای زبان

با تشکر از انتخابتان مدیریت فروشگاه دنیای زبان

مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×